Trakų seniūnija
Vytauto g. 33, LT-21106 Trakai
Telefonas: (528) 55730, el. p. trakai@trakai.lt
Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45, pietūs 12.00-12.45

Lankytojai

  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Informuojame daugiabučių namų gyventojus Spausdinti
2012-02-13

TRAKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

INFORMUOJAME DAUGIABUČIŲ NAMŲ GYVENTOJUS

Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų pareiga valdyti, tinkamai prižiūrėti, remontuoti ar kitaip tvarkyti bendrojo naudojimo objektus.   Kad butų ir kitų patalpų savininkai (naudotojai) vykdytų savo pareigą ir tinkamai prižiūrėtų daugiabučių namų bendro naudojimo patalpas Civilinio kodekso 4.83 straipsnio 3 dalyje nurodomi du galimi daugiabučio namo bendrojo naudojimo objekto valdymo būdai: butų ir kitų patalpų savininkų bendrijos steigimas arba jungtinės veiklos sutarties sudarymas.

Atkreipiame dėmesį, kad įsteigus daugiabučių namų bendriją ar jungtinę veiklą bendrojo naudojimo patalpų remontui, Savivaldybės administracija pagal daugiabučio namo pateiktus prašymus skiria iki 30 procentų  finansinę paramą.

Jeigu butų ir kitų patalpų savininkai neįsteigia gyvenamojo namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrijos arba nesudaro jungtinės veiklos sutarties, taip pat jeigu bendrija likviduota arba nutraukta jungtinės veiklos sutartis, skiriamas bendrojo naudojimo objektų administratorius. Administravimo išlaidas apmoka butų ir kitų patalpų savininkai proporcingai jų daliai bendrojoje dalinėje nuosavybėje pagal Civilinio kodekso 4.84 straipsnio 4 dalį.

Trakų rajono savivaldybės tarybos  2004-10-28 sprendimu Nr. S1-314 ir 2011-09-29 sprendimu Nr. S1-152  yra patvirtinti tarifai  už  daugiabučių namų butų ir kitų patalpų administravimą:

1. 1 kv. m bendro ploto per mėnesį administravimo paslaugų sudaro – 0,12 Lt ;

2. Daugiabučių namų gyventojai už  butų ir kitų patalpų 1 kv. m administravimą namo   administratoriui per mėnesį turės sumokėti – 0,35 Lt.

Daugiabučių namų savininkams iki 2012 m. balandžio 2 d. neįsteigus  butų ir kitų patalpų savininkų bendrijos arba nesudarius jungtinės veiklos sutarties Trakų rajono savivaldybės administracija skirs neadministruojamiems daugiabučiams namams  bendrojo naudojimo objektų administratorių. Už namo  techninę priežiūrą butų savininkai pagal Trakų rajono savivaldybės Tarybos patvirtintus tarifus  apmokės administratoriui.

(8 528) 66 286, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Savivaldybės administracijos

Statybos ir ūkio plėtros

statinių naudojimo priežiūros specialistė

Danutė  Vasiliauskaitė

 

Trakų seniūnija. trakai@trakai.lt