Trakų seniūnija
Vytauto g. 33, LT-21106 Trakai
Telefonas: (528) 55730, el. p. trakai@trakai.lt
Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45, pietūs 12.00-12.45

Lankytojai

  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖ – TRAKAI: ĮTRAUKIANTYS IR SKLEIDŽIANTYS Spausdinti
2019-10-25

LR Kultūros ministerija 2020 metų Lietuvos kultūros sostine paskelbė istorinį, daugiatautį miestą – Trakus ir davė naują užduotį – tapti kultūrinės traukos centru, ašimi, aplink kurią ir kurioje suksis svarbiausias šalies kultūrinis gyvenimas.

Nuo šios džiuginančios žinios paskelbimo dienos nuosekliai dirbama siekiant tapti sostine, ne tik dar labiau skatinančia miesto gyventojų kultūrinį aktyvumą, bet ir kultūros ir meno plėtrą rajone. Ne veltui buvo pasirinktas ir visai neseniai viešumoje pasirodęs logotipas, atspindintis ir pabrėžiantis vandens, pilies elementus ir ratilus – įtraukiančius ir skleidžiančius kultūrą artimoje ir tolimoje aplinkose.

Esant tokiai užduočiai, pasirengimas šventei – 2020 metams vyksta labai atsakingai – surenkant, aptariant, išgryninant visas kūrybines idėjas ir įvertinus galimybes, susiejant jas istorinio konteksto plotmėse.  Kultūros sostinės pagrindinis organizatorius – Trakų rajono savivaldybė jau nuo šių metų pavasario kvietė visas savivaldybei priklausančias rajono kultūros, turizmo, jaunimo įstaigas, kultūros atstovus, derindama savo planus ir paverčiant šiuos metus – nepamirštamais.

Dėliojant akcentus, svarbu paminėti, kad Trakuose profesionalusis menas susipina su meno mėgėjų, tautinių mažumų puoselėjama kultūra. Svarbios visos – žydų, karaimų, totorių, lenkų, rusų etninės grupės ir bendruomenės.

Šis titulas įpareigoja ir vyriausybę, LR Seimą ir kitas valstybines institucijas veikti drauge – organizuoti valstybinės reikšmės renginius čia, Trakuose. Kultūros sostinė neformaliai įpareigoja ir  nuoširdžiai kviečia menininkus turėti galvoje Trakus, miesto bei rajono viešąsias erdves, kaip itin dėkingą ir patrauklią vietą meno instaliacijoms, performansams ir kitiems kultūriniams projektams įgyvendinti. Džiaugiamasi, kad į šį procesą įsitraukė ir Vilniaus dailės akademija ir jos studentai, pasiruošę nustebinti ir drauge papuošti Trakus. Daugiau...

Atnaujinta 2019-10-25
 

Trakų seniūnija. trakai@trakai.lt