Trakų seniūnija
Vytauto g. 33, LT-21106 Trakai
Telefonas: (528) 55730, el. p. trakai@trakai.lt
Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45, pietūs 12.00-12.45

Lankytojai

  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Gyventojai jau gali naudotis naujomis atliekų surinkimo aikštelėmis Spausdinti
2019-09-18

Projekto „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Trakų rajone“ darbai įgavo pagreitį – šiuo metu jau įrengtos 22 naujos požeminės ir pusiau požeminės konteinerių aikštelės visame Trakų rajone. Likusias aikšteles atnaujinti ar naujai įrengti numatoma iki šių metų lapkričio.

„Visose aikštelėse pastatyti požeminiai arba pusiau požeminiai buitinių atliekų, stiklo, plastiko ir popieriaus konteineriai, kai kuriose aikštelėse numatytos vietos ir tekstilės konteineriams, kurie bus pastatyti kiek vėliau. Tad gyventojus dar kartą raginame atliekas rūšiuoti bei mesti į naujus bei patogius jiems skirtus konteinerius“, - sakė Trakų rajono savivaldybės Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiosioji specialistė Inutė Neverovskienė. Anot jos, aplinkos saugojimas bei puoselėjimas yra visų atliekų turėtojų bei atliekų tvarkytojų atsakomybė.

„Naujai įrengti konteineriai yra ne tik patogesni, bet ir vizualiai geriau atrodo, nei senieji antžeminiai konteineriai, nes antžeminė naujųjų konteinerių dalis užima daug mažiau vietos, o tūris yra kone penkis kartus didesnis nei senųjų“, - teigė specialistė. Galima paminėti, kad iš naujųjų konteinerių nebesklis nemalonūs kvapai, kadangi dirvos temperatūra neleidžia šiuos kvapus sukeliančioms bakterijoms daugintis.

Šiuo metu Trakų rajono gyventojai gali naudotis šiomis naujomis atliekų surinkimo aikštelėmis:

SENIŪNIJA

ADRESAS

AUKŠTADVARIO

Technikumo g. 3, Aukštadvaris

Technikumo g. 4, Aukštadvaris 

LENTVARIO

Bažnyčios g. 21, Lentvaris 

Bažnyčios g. 24, Lentvaris 

Ežero g. 4, Lentvaris

Ežero g. 7, Lentvaris

Ežero g. 12, Lentvaris

Lauko g. 12, Lentvaris 

Mokyklos g. 3A, Lentvaris 

Naujosios Sodybos g. 38, Lentvaris

Pakalnės g. 23, Lentvaris 

Pakalnės g. 25, Lentvaris 

Pakalnės g. 42a, Lentvaris 

Sodų g. 19, Lentvaris 

Sodų g. / Bažnyčios g. kampas, Lentvaris

Vytauto g. 4, Lentvaris

ONUŠKIO

Medžiotojų g. 6, Onuškis 

PALUKNIO

Luknos g. 10, Paluknys 

RŪDIŠKIŲ

Aušros g. 42, Rūdiškės

SENŲJŲ TRAKŲ

Nerūdninkų g. 5, Senieji Trakai

Trakų g. 40, Senieji Trakai

TRAKŲ

Senkelio g. 11, Trakai 

I. Neverovskienė primena, kad į minėtuosius konteinerius gyventojai neturėtų mesti bei prie jų palikti statybos ir griovimo atliekų, elektros ir elektronikos atliekų, baterijų ir akumuliatorių, automobilių dalių ir skysčių, pavojingųjų atliekų bei didžiųjų atliekų – baldų, čiužinių, kilimų, langų rėmų ir panašių dalykų. „Šias atliekas reikia vežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, esančią Trakų g. 1a, Lentvaryje ir žaliųjų atliekų, kurias reikia kompostuoti arba pristatyti į žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę, esančią Trakų g. 1b, Lentvaryje, kur iš gyventojų jos priimamos nemokamai“, - paminėjo ji.

Šiuo metu atliekas rajone išveža UAB „Ecoservice“,  o išvežimo grafikus galite atsisiųsti paspaudę šią nuorodą:

https://ecoservice.lt/wp-content/uploads/2019/01/Trakai-2019-grafikas.pdf  

Galimybę atnaujinti atliekų tvarkymo infrastruktūrą suteikė Europos Sąjungos parama vykdant projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Trakų rajone“.  Projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma siekia daugiau nei 823 tūkst. eurų, iš kurių 85 proc. sumos padengs ES Sanglaudos fondas, o likusią dalį – Trakų rajono savivaldybė.

Įgyvendintas projektas padės racionalizuoti ir užtikrinti gyventojų poreikius tenkinančią, Europos Sąjungos atliekų tvarkymo reikalavimus atitinkančią, bei aukštą aplinkos apsaugos kokybę užtikrinančią atliekų tvarkymo sistemą visame Trakų rajone.

Atnaujinta 2019-09-18
 

Trakų seniūnija. trakai@trakai.lt