Trakų seniūnija
Vytauto g. 33, LT-21106 Trakai
Telefonas: (528) 55730, el. p. trakai@trakai.lt
Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45, pietūs 12.00-12.45

Lankytojai

  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Apie Trakų miesto bei seniūnijos tvarkymo darbus Spausdinti
2020-07-10

 

Jau kuris laikas džiaugiamės šilta, bet lietinga vasara. Tokios oro sąlygos palankios žolei augti ir vešėti. Trakuose, kalbant apie šienavimą, turime iššūkių, su kuriais, deja, ne visada pavyksta susitvarkyti. Trakų miestą ir trejas miesto kapines šienauja ir prižiūri UAB „Trakų paslaugos“. Įmonė aptarnauja ne tik Trakus, bet ir Lentvario miestą.

Pirmasis šienavimo etapas Trakuose praėjo neblogai, o štai antrajame, kuris prasidėjo birželio viduryje (prieš tai šienautas Lentvaris), susidūrėme su keblumais, nors šienpjovių komanda žolę Trakuose šienavo kasdien iki pat Valstybės dienos šventės. Trūkumus, nespėtas nušienauti erdves nuolatos aptariame, į pareikštas pastabas „Trakų paslaugos“ reaguoja, stengiasi spręsti problemas, dirba poilsio ir švenčių dienomis, skuba nušienauti miesto erdves.

Pastabų turėjome ir dėl miesto kapinių šienavimo, tikiuosi, „Trakų paslaugos“ jas išgirdo ir padarė išvadas. Trakų seniūnijos darbuotojai gi šienauja visas kitas 29 seniūnijos kapines. Vienas kapines nušienauti užtrunka vieną, dvi, kartais net tris dienas. Nors karantinas baigėsi, tačiau seniūnija iki pat liepos mėnesio neturėjo žmonių, kurie atliktų viešuosius darbus – su jais mes iki karantino nudirbdavome labai daug darbų. Taigi, tenka suktis sparčiai, o iki grįžimo į normalų ritmą reikia dar palūkėti. Todėl dar kartą noriu paprašyti supratimo – darbų apimtys tokios pat kaip visada, o pajėgumai keliskart mažesni.

Kaip pasiūlymą turiu tokią mintį – siūlau mums visiems pagalvoti, gal Trakuose turime tokių erdvių, kurių nebūtina šienauti? Paskutiniu metu miestuose populiarėja laukinių pievų motyvai. Turime minčių kai kuriose miesto vietose pasėti lauko gėlių – tokių pievų nereikėtų dažnai šienauti, būtų paprasčiau jas prižiūrėti, o ir akis turėtume kur paganyti. Pagalvokime apie tai.

Smagu, kad nepaisant neigiamų karantino sukeltų pasekmių Trakai tvarkosi – išlyginamuoju sluoksniu buvo išasfaltuotos Bernardinų, Maironio ir Vienuolyno gatvės, baigti asfaltavimo darbai Babriškėse ir Bražuolėje, sutvarkytas įvažiavimas į automobilių stovėjimo aikštelę Vytauto g. 48 namo kieme, įrengtas lieptas senosiose Trakų miesto kapinėse, kad nusekus vandeniui ežeruose būtų patogiau pasemti vandens. Daug darbų vyksta ir šiuo metu, turime daug planų – juk norisi sutvarkyti kuo daugiau erdvių, kad seniūnijos gyventojams būtų patogiau ir gražiau gyventi.

Norisi pagirti Trakų miesto ir kaimiškų vietovių gyventojus, bendruomenių atstovus, seniūnaičius, kurie rūpinasi švara ir tvarka - yra mūsų seniūnijoje bendruomeniškų žmonių ir daugiabučiuose, ir individualiuose namuose, kurie patys pašienauja arba sugrėbia žolę viešosiose vietose, eina pasivaikščioti nešini šiukšlių maišu ir nepasibodi pakelti numestą šiukšlę.

Ačiū visiems, kurie rūpinasi Trakais, myli juos, prižiūri, pastebi gerus ir gražius darbus bei iniciatyvas, yra linkę bendradarbiauti ir spręsti iškylančias problemas. Labai džiaugiuosi, kad turiu galimybę kartu su seniūnijos komanda, Trakų rajono savivaldybe ir, svarbiausia, su  jumis visais kurti gražesnius Trakus.

Trakų seniūnijos seniūnė Vilma Puišienė


 

Trakų seniūnija. trakai@trakai.lt