Trakų seniūnija
Vytauto g. 33, LT-21106 Trakai
Telefonas: (528) 55730, el. p. trakai@trakai.lt
Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45, pietūs 12.00-12.45

Lankytojai

  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Informacija dėl gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų tikslinimo Spausdinti
2020-06-15

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija kartu su valstybės įmone Registrų centru įvertino situaciją, kai dalis Lietuvos gyventojų, taip pat ir Trakų rajono, nėra pateikę duomenų apie tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą deklaravimo įstaigai, t. y., nurodomas tik kaimas, kuriame gyvena asmuo, o gatvės pavadinimo ir namo (ar) patalpos numerio nėra. Ši problema iškyla tose gyvenamosiose vietovėse, kuriose adresai (gatvės pavadinimas ir namo (ar) patalpos numeris) buvo suteikti pirmą kartą.

Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo 4 straipsnio 12 dalyje yra nustatyta, kad gyvenamosiose vietovėse, kuriose pastatų numeriai ir (ar) patalpų numeriai yra suteikti pirmą kartą, asmenų deklaruotos gyvenamosios vietos adresai yra keičiami (tikslinami) asmeniui ar patalpos ar pastato savininkui (bendraturčiui) deklaravimo įstaigai pateikus prašymą patikslinti deklaravimo duomenis. Taigi, kaip ir pareiga deklaruoti gyvenamą vietą, taip ir pareiga pateikti prašymą patikslinti deklaravimo duomenis yra nustatyta pačiam gyventojui.

Jei adreso duomenys registre nepatikslinti, gali gerokai užtrukti tikslios vietos paieška, ir paslaugos gyventojus pasieks vėliau, per vėlai, arba gali nepasiekti iš viso. Gali gerokai užtrukti specialiųjų tarnybų (policijos, priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos, greitosios pagalbos) teikiamos paslaugos, mat šios tarnybos gyventojo vietai nustatyti naudoja valstybės registruose esančius duomenis. Taip pat ir visa kita svarbi informacija, kurią savivaldybės ir valstybės įstaigos tiesiogiai siunčia gyventojams, bus sunkiau pasiekiama.

Atsižvelgdami į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos prašymą, norėtume priminti asmenims, kurių deklaruota gyvenamoji vieta vis dar yra X seniūnijos X kaime (nors vietovės gatvėms yra suteikti pavadinimai ir namams numeriai), kad privaloma papildyti savo deklaruotos gyvenamosios vietos duomenis, nurodant tikslų savo gyvenamosios vietos adresą deklaravimo įstaigoje.

Atkreipiame dėmesį, kad patys gyventojai turi kreiptis į seniūnijas pagal gyvenamąją vietą ir pateikti prašymą patikslinti deklaravimo duomenis bei nurodyti tikslų deklaruotos gyvenamosios vietos adresą. Tokią pareigą gyventojams nustato Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymas.

Informaciją Trakų seniūnijoje  teikia specialistė Giedrė Žuromskienė tel. (8528) 55720

 

Trakų seniūnija. trakai@trakai.lt