Trakų seniūnija
Vytauto g. 33, LT-21106 Trakai
Telefonas: (528) 55730, el. p. trakai@trakai.lt
Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45, pietūs 12.00-12.45

Lankytojai

  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Trakai audžia naują gėlių rūbą Spausdinti
2014-11-13

Yra sakoma: ruošk ratus žiemą, o roges vasarą. Ši patarlė labai tinka tiems, kurie rūpinasi miesto gėlynų įrengimu ir priežiūra. Kad miestas žydėtų kitų metų pavasarį, apie svogūninių gėlių įsigijimą ir sodinimą galvojame dar ankstyvą rudenį.

 

Pirmieji pavasario žiedai pasirodo balandžio mėnesį. Šių metų pavasarį Trakuose  pražydo įvairių spalvų ir rūšių tulpės bei našlaitės. Kad svogūninės gėlės džiugintų mus pavasarį, jų svogūnėlius turime pasodinti rudenį. Šių metų rudenį mieste jau pasodinome per 4000 vienetų narcizų ir apie 1000 vienetų įvairių rūšių tulpių, tačiau naujų žiedų reikės palaukti iki sekančių metų pavasario.

Turbūt daugelis pastebėjo, kad šią vasarą spalvingai pražydo automobilių eismo žiedai prie Trakų autobusų stoties Vytauto gatvėje ir Karaimų gatvėje Vievio link. Galbūt ne visi atkreipė dėmesį į tai, kad ant žiedo prie autobusų stoties gėlių ornamentas atvaizduoja Maltos kryžių, o žiede Vievio link – pagonišką saulutę. Tai simboliška mūsų miestui, kurį pradėjo statyti pagonis Kęstutis, o valdė krikščionis Vytautas.

Kad mūsų akis džiugintų gražus reginys, reikėjo įdėti nemažai pastangų ir darbo. Visų pirma, pagal parengtus gėlynų eskizus nužymėjome gėlynų piešinius ir nuėmėme velėną. Atvežus tinkamo grunto gėlėms, jį išlyginome, perkasėme ir supurenome. Visus gėlynų įrengimo darbus atlikome kartu su žmonėmis, dirbančiais viešuosius darbus Trakų seniūnijoje.Tik po kelių savaičių ilgo ir sunkaus darbo  plotai buvo paruošti gėlių sodinimui.

Noriu pasidžiaugti, kad sodindami šiuos gėlynus,  šiais metais sulaukėme pagalbos ir talkininkų iš Kauno. Atvyko net 15 studentų su savo dėstytojais iš Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro. Talkininkams per porą dienų  teko pasodinti apie  10 660 vienetų vienmečių gėlių. Krūminės perilės, gvazdikiniai serenčiai, pajūrinės žilės, visažydės begonijos ir kitos gėlės – tai pavadinimai augalų, kuriais visą vasarą ir rudenį gėrėjosi Trakų gyventojai ir svečiai.

Noriu paminėti, kad prie miesto aplinkos gražinimo šiais metais prisidėjo ir kai kurios organizacijos. Šiais metais  viena iš jų pritarė seniūnijos pasiūlytai idėjai ir įsigijo pastatomas gėlines, kurios vasarą pasipuošė ryškiais svyrančių surfinijų žiedais. Geras pavyzdys visada užkrečia. Ir kitos miesto įmonės, įstaigos, organizacijos šiemet suskato savo aplinką puošti spalvingomis vienmetėmis gėlėmis.

Šią vasarą, liepos 6 dieną, per Mindaugo karūnavimo dieną, apžvalgos aikštelėje priešais Trakų pilį pražydo Lietuvos valdovų karūna-sostas, kuri paskelbė žinią apie kitais metais mūsų mieste įvyksiantį  tarptautinį floristikos festivalį „Žydintys Trakai 2015“.  Floristinės kompozicijos autorius Marijus Gvildys – vienas iš tarptautinio festivalio LandArt sumanytojų ir koordinatorių. Šis festivalis kasmet vyksta Kauno rajone, Raudondvaryje.

Planuojama, kad tarptautinis floristikos festivalis Trakuose vyks vasaros pradžioje. Jame bus kviečiami dalyvauti ne tik floristikos meistrai iš įvairių šalių, bet ir miesto gyventojai. Jie želdynų skulptūras ir kompozicijas kurs skirtingose Trakų vietose  ir kurs naują, dar nematytą senosios sostinės įvaizdį.

Taigi, manau, kad ir ateinančiais metais mūsų miestas žydės pačiais gražiausiais žiedais, kad pas mus lankysis patys geriausi žmonės, o mes visi kartu prisidėsime savo idėjomis ir darbais prie Trakų miesto gerovės.  

Rasa Puzinienė
Trakų seniūnijos vyriausioji specialistė

 


Atnaujinta 2014-11-13
 

Trakų seniūnija. trakai@trakai.lt