Trakų seniūnija
Vytauto g. 33, LT-21106 Trakai
Telefonas: (528) 55730, el. p. trakai@trakai.lt
Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45, pietūs 12.00-12.45

Lankytojai

  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Trakuose žiemą įkurdins Kalėdų pasaką Spausdinti
2014-10-16

Senoji sostinė Trakai, baigusi aktyvųjį turizmo sezoną,  nemato progos  atsipūsti ir apsnūsti. Miestas jau ruošiasi žiemos sezonui ir žada įdomių naujienų bei staigmenų. Jau ketvirtąjį kartą Trakai taps Kalėdų Senelių sostine, o svečius sutiks miesto gatvėse  ir gyventojų languose švytinčiais senoviniais žibintais.

 

„Kalėdų Senelių sostinė – tai unikalus Trakų miesto-kurortinės vietovės renginys, skirtas  vaikams ir suaugusiems. Jo metu  Trakai tampa  Kalėdų ir Naujųjų metų šeimų pramogų sostine. Nutarėme miestui, gyventojams ir svečiams suteikti dar šventiškesnę nuotaiką, gatves apšvietę senoviniais žibintais.  Kviečiame trakiečius  prisijungti prie mūsų idėjos ir žibintų švieselėmis nutvieksti  savo namų langus. Trakai taps senovinių žibintų miestu ir primins vaikystės  Kalėdų pasaką“,  - sakė Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas.

Senoviniai žibintai papuoš Vytauto, Karaimų, Trakų gatves. Milžiniškas  4 metrų dydžio metalo žibintas bus pastatytas prie autobusų stoties ir savo jaukia šviesa vilios eiti žibintų alėja į miestą.

Jau gruodžio 5 dieną nuo senų laikų daugiakultūriškumu garsėjančiuose legendiniuose Trakuose, nuostabios gamtos lopšyje, vėl  apsilankys Kalėdų Seneliai bei personažai iš įvairių pasaulio šalių. Jie susitiks su Trakų Nykštuku, pasidalins savo šalių Kalėdų šventimo tradicijomis su vaikais, tėveliais ir seneliais.

Ketverius metus iš eilės vykstantis renginių ciklas „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“ tapo labiausiai laukiamu, mėnesio trukmės žiemos įvykiu ne tik Trakų rajono gyventojams, bet ir svečiams iš Lietuvos bei užsienio. Ką jis žada šiemet ?  Vaikai  jau gali svarstyti,  ko paprašyti bent vieno iš penkių (Lenkijos, Gruzijos, Estijos, Švedijos, Moldovos) Trakuose apsilankysiančių Kalėdų Senelių. Šiemet renginio organizatoriai žada naujovių – Senelių Rezidencija bus įkurta Trakų salos pilies kazematuose, o Trakų Nykštukas lauks savo Rezidencijoje apžvalgos aikštelėje priešais Trakų salos pilį.

Jau gruodžio 5 dieną Trakuose ir vėl lankysis Senelis Kalėda - jo Rezidencijoje bus pradėta sekti pirmoji žiemos pasaka. Jam talkins stebukladaris  Trakų Nykštukas, kuris visą vasarą ruošė vaikams dovanėles, mokėsi  naujų žaidimų, šokių ir kitų linksmybių. Kiekvieną renginių ciklo savaitgalio arba švenčių dieną jis visus kvies  linksmintis prie savo Rezidencijos bei pasiūlys surinkti savo geriausių miesto draugų, septynių Nykštukų, antspaudus, kurie slypi  jų Rezidencijose  skirtingose Trakų miesto ir apylinkių vietose.

Trakų seniūnija, kuri rengia šią šventę, žada, kad  atvykusieji ne tik galės pašėlti su Trakų Nykštuku bei gauti dovanų nuo skirtingų šalių Kalėdų Senelių, bet bus nustebinti ir gausiu įvairiausių renginių bei koncertų repertuaru skambėsiančiu  Trakų salos pilies kieme bei pilies Didžiojoje menėje. Taip pat čia veiks Kalėdinė mugė.

Kalėdų Senelių sostinės renginiai vyks nuo gruodžio 5 dienos iki kitų metų  sausio 4  dienos kiekvieną šeštadienį, sekmadienį bei švenčių dienomis. Šventės dalyviai laukiami: 12–16 val. – Trakų salos pilies kieme Kalėdų Senelių Rezidencijoje(bilieto kaina 10 Lt), 11–16 val. – apžvalgos aikštelėje  priešais Trakų salos pilį Trakų Nykštuko Rezidencijoje (nemokamai). Oficialios renginio svetainės:  www.kaledostrakuose.lt www.trakai-visit.lt.

Trakų seniūnijos informacija

 

Pauliaus Albertavičiaus  nuotr.

Atnaujinta 2014-10-16
 

Trakų seniūnija. trakai@trakai.lt