Trakų seniūnija
Vytauto g. 33, LT-21001 Trakai
Telefonas: (528) 55730
Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45, pietūs 12.00-12.45

Lankytojai

  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Gyvūnų laikymo Trakų rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės Spausdinti
2014-03-07

Trakų rajono savivaldybė taryba 2014 m. vasario 6 d. sprendimu Nr. S1-19 patvirtino naujas gyvūnų laikymo Trakų rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisykles (toliau- Taisyklės).

Trakų rajono savivaldybės teritorijoje esantys fiziniai ir juridiniai asmenys privalo laikytis šių Taisyklių, Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo, kitų teisės aktų, reglamentuojančių gyvūnų įsigijimą, laikymą, priežiūrą, registravimą, veisimą, vežimą, pardavimą ir t. t., reikalavimų.

Atsakomybė už gyvūnų įvežimo, įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo, vežimo, naudojimo, prekybos jais ar kitokio jų perdavimo reikalavimų bei atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo taisyklių pažeidimą nustatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnyje (įspėjimas arba bauda iki 200 Lt, už pakartotinį pažeidimą, pažeidimą esant kitoms sunkinančioms aplinkybėms, už pažeidimus, susijusius su koviniais, pavojingais šunimis, kovinių šunų mišrūnais ar pavojingų šunų mišrūnais, gresia didesnės baudos su gyvūnų konfiskavimu ar be konfiskavimo).

Primename, kad gyvūnų laikytojas turi:

garantuoti, kad gyvūnų ir pavojingų gyvūnų auginimas ir laikymas nekels grėsmės žmonių ramybei, sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų;

užtikrinti, kad viešose vietose, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose gyvūnai nebūtų paliekami be priežiūros ir (ar) laikomi;

užtikrinti, kad gyvūnui priteršus viešoje vietoje, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, nedelsiant būtų surenkami gyvūnų ekskrementai ar kiti gyvūno palikti teršalai;

atlyginti visas išlaidas, susijusias su jiems priklausančių gyvūnų padaryta žala žmonių sveikatai, jų ir valstybės turtui įstatymų numatyta tvarka.

Gyvūnų laikymo Trakų rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisykles rasite www.trakai.lt, skirsnyje „Sveikata“.

 

Trakų seniūnija. trakai@trakai.lt