Trakų seniūnija
Vytauto g. 33, LT-21106 Trakai
Telefonas: (528) 55730, el. p. trakai@trakai.lt
Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45, pietūs 12.00-12.45

Lankytojai

  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Trakų miesto želdiniai Spausdinti
2013-10-29

Prabėgo, baigėsi, liko kažkur toli taip visų laukta vasara, džiaugiamės auksiniu rudeniu. Prabėgus darbingam pavasrio-vasaros-rudens sezonui, norime papasakoti ir parodyti ką nuveikėme per šį laikotarpį mūsų mieste.

 

Šiais metais tvarkėme Trakų rajono savivaldybės teritorijos aplinką. Įrengėme daugiamečių gėlių gėlyną. Savivaldybės aikštė pasipuošė naujomis gėlinėmis su suolais, šioje teritorijoje pastatytos naujos šiukšledėžės. Žalias erdves apsodinome daugiamečių augalų ir vienmečių gėlių kompozicijomis, apsėjome žole.

Papuošėme ir civilinės metrikacijos aplinką. Yra žinoma, kad mus supanti tvakinga aplinka sukuria gerą nuotaiką, o taip pat įpareigoja žmones kultūringai elgtis. Norėjome, kad atvykę jaunavedžiai įregistruoti savo santuokos, pajustų šventinę nuotaiką, turėtų kur prisėsti ar nusifotografuoti.

Vytauto gatvėje, priešais Trakų rajono apylinkės teismą, 2012 metų rudenį buvo atlikti skvero įrengimo darbai. 2013 metų pavasarį šiame skverelyje įrengėme daugiamečių gėlių gėlyną, bei jį apsodinome dekoratyviniais krūmais. Skverelis pasipuošė naujais suolais.

Karaimų gatvėje šiais metais pastatytos naujos šiukšledėžės ir gėlinės, senus suolus pakeitėme naujais.

Pagal 2011 m.parengtą projektą ‘Želdynų ir želdinių tvarkymas ir kūrimas Vytauto g. ir Karaimų g. Trakų mieste‘ projektą, prie Trakų meno mokyklos įrengtas daugiamečių augalų gėlynas.

Be visų paminėtų darbų, sodinome vienmetes gėles gėlynuose ir gėlinėse, vazonuose ant apšvietimo stulpų. Iš viso pasodinta apie 7,5 tūkstačio vnt. vienmečių gėlių, ir apie 700 vnt daugiamečių augalų. Miesto apsodinimui augalais ir mažosios architektūros (suolų, gėlinių, šiukšledėžių) įsigijimui panaudotos  Trakų kurortinės teritorijos programos lėšos. Želdinių tvarkymo darbus atlikome kartu su žmonėmis iš darbo biržos, dirbančiais Trakų seniūnijoje viešuosius darbus pagal viešųjų darbų programą.

Smagu, kad atliktus darbus įvertina Trakų gyventojai, bei miesto svečiai. Sulaukiame įvairių nuomonių miesto apželdinimo klausymais. Ne visiems tinka ir patinka parinktų augalų deriniai ar spalvos.Yra žmonių, kurie giria ir džiaugiasi, kad miestas žydi ir žaliuoja. Taigi, kiek žmonių, tiek nuomonių.

Galima pastebėti, kad darbuojamės ne tik mes, tie kurie projektuoja, planuoja ir sodina augalus. Mūsų darbus geriausiai įvertina ir pastebi augalų vagys ir gėlių chuliganai. Būna, kad sumindo, išrauna, sudrasko pasodintus augalus. Bet skaudžiausia, kai su meile sodintus augalus tiesiog išrauna ir išsineša. Tada taip norisi pavirsti nematomu žmogumi ir pastebėti kaip tai vyksta. O atpažinus vagį, pažiūrėti  jam tiesiai į akis ir paklausti kodėl?

Pasirodo, kad mums visiems dar labai trūksta kultūros mus supančiai aplinkai. Mes dar negalime priprasti, kad miesto viešose teritorijose irgi gali būti gražu.

Todėl kviestume visus Trakų miesto gyventojus būti atidesniems mus supančiai aplinkai. Sudrausminkime niokotojus ir vagis arba praneškime apie tai policijos pareigūnams.

Kartu kurkime Trakų miesto grožį ir puoselėkime mus supančią aplinką.

Trakų seniūnijos vyr. specialistė Rasa Puzinienė

geles_Karvines_salojeGėlės Karvinės saloje

gelines_Karaimu_gatvejeGėlinės Karaimų g.

daugiametes_geles_prie_Traku_raj._savivaldybesSavivaldybės aikštėje 

daugiameciu_geliu_gelynas_prie_meno_mokyklosDaugiamečių gėlių gėlynas prie Trakų meno mokyklos

gelines_savivaldybes_aikstejeGėlinės savivaldybės aikštėje

mazoji_architektura_skverelyjeSuoliukai

 

Piramide_ZemaicioTrakai vasarą, V. Žemaičio nuotrauka

Ziedas_ZemaicioĮvažiavimas į Trakus, V. Žemaičio nuotrauka

Stuplas_ZemaicioJ. Žemaičio nuotrauka

Atnaujinta 2013-12-17
 

Trakų seniūnija. trakai@trakai.lt